BLOGS 2410

E-komercijas veidi un biznesa modeļi

E-komercijas veidi un biznesa modeļi
Apspriedīsim jūsu projektu?

Piedāvājam apspriest, kā mēs varam jums palīdzēt. Piesakieties 15 minūšu konsultācijai.

Dalīties ar rakstu

E-komercijas biznesa modeļi aug ļoti strauji. Ir paredzams, ka pārdošanas apjomi no interneta veikaliem pieaugs vairākās reizēs tuvākajos gados.

Kas attiecās arī uz e-komercijas biznesa modeļiem. Palielinoties tirgus spēlētāju skaitam, palielinās dažādas e-komercijas formas un modeļi.

Bet kā arī ekonomikas likumi, e-komercijas pamatprincipi paliek spēkā.

Sākot savu interneta veikalu ir nepieciešama laba intuīcija, tirgus izpēte un biznesa plāns vai vīzija.

Šīs raksta mērķis ir apkopot e-komercijas veidus kā pamatprincipus un paskaidrot kādi biznesa modeļi eksistē un kā tie atšķirās.

Četri tradicionālie e-komercijas biznesa modeļu veidi

Ja sākat e-komercijas biznesu, pastāv iespēja, ka jūsu biznesa modelis ietilpst vismaz vienā no šīm četrām vispārīgajām kategorijām.

Katram no tiem ir savas priekšrocības un izaicinājumi, un pastāv daudzi uzņēmumi kas vienlaikus darbojas vairākās no šīm kategorijām.

1. B2C — no biznesa - patērētājam

B2C uzņēmumi sniedz pakalpojumus un pārdot preces saviem galalietotājiem. B2C modelis ir visizplatītākais biznesa modelis, tāpēc zem šī modeļa ir daudz unikālu pieeju.

Viss, ko jūs iegādājaties tiešsaistes veikalā kā privātpersona - piemēram, drēbju skapis, sadzīves piederumi, izklaide - tiek realizēts B2C darījuma ietvaros.

Darījuma (pirkuma) lēmuma pieņemšanas process ir daudz īsāks nekā darījums kas notiek starp uzņēmumiem (B2B), jo īpaši piedāvājumiem, kuriem ir zemāka cena.

Un B2C ietver ne tikai produktus, bet arī pakalpojumus.

B2C biznesa modeļu pārstavji izmanto tādas tehnoloģijas kā mobilās lietotnes, lokālo reklamu un atkārtoto mārketingu, lai reklamētu tieši saviem klientiem un atvieglotu viņu dzīvi šajā iepirkšanas procesā.

2. B2B — no biznesa - biznesam

B2B e-komercijas biznesa modeļa uzņēmums sniedz savu pakalpojumu vai pārdod produktu citam uzņēmumam. Dažreiz pircējs ir tiešām galalietotājs, bet bieži vien pircējs pārdod tālāk gala patērētājam.

B2B darījumiem parasti ir garāks pārdošanas cikls, bet augstāka pasūtījuma summa un biežāki pirkumi.

B2B biznesa modeļa pārstavji aizvietoja katalogus un visādus pasūtījumu lapas ar e-komercijas interneta veikaliem un fokusējas uz mērķauditoriju konkretā nišā.

3. C2B – no patērētāja - biznesam

C2B e-komercijas biznesa modeļa uzņēmumi ir privātpersonas kas pārdot preces un sniedz pakalpojumus uzņēmumiem.

Šajā e-komercijas biznesa modelī e-komercijsa vietne ļauj pircējiem publicēt kādu darbu vai uzdevumu, ko viņi vēlas risināt. Saistītā mārketinga biznesa modeļi arī varētu būt uzskatīti par C2B.

Piemēram platforma Upwork un Fiverr ir šī bizneesa modeļa novatori, palīdzot uzņēmumiem atrast ārštata darbiniekus konkrētam darbam.

C2B e-komercijas biznesa modeļa priekšrocības ir preču un pakalpojumu cenu noteikšana. Šī pieeja dod tiesības pircējiem noteikt savu cenas piedāvājumu.

Jaunākie C2B pārstāvji ir radoši izmantojuši šo biznesa modeli, lai savienot uzņēmumus ar sociālo mediju ietekmētājiem, savu produktu realizācijai.

4. C2C – no patērētāja - patērētājam

C2C e-komercijas biznesa modelis saukts arī par tiešsaistes tirgu. Kas savieno patērētājus, lai tie varētu apmainīties ar precēm vai pakalpojumiem sava strarpā.

Spilgtākie šī e-komercijas biznesa modeļa piemēri ir eBay un pat ss.lv

Kā izvēlēties savu e-komercijas biznesa modeli?

Tagad, kad jums ir zināmi tradicionālie e-komercijas biznesa modeļi, ir laiks sākt darbu, lai izvēlēties tieši savu variantu. Ir trīs galvenie kritēriji, kas ietekmēs jūsu izvēli.

  1. Izpētiet savu klientu. Kāds viņš ir? Kādi ir viņa pirkšanas paradumi un iepirkšanās process? Kas viņam patīk vai nepatīk iepirkumu laikā?

  2. Izpētiet sava piedāvājuma vērtību. Ar ko jūsu piedāvājums atšķiras no citiem piedāvājumiem tirgū? Un kādās jums ir priekšrocības, salīdzinot ar konkurentiem? Vai tā ir jūsu cenas politika, klientu apkalpošanas process, var preču izvēle?

  3. Izveidojiet pārdošanas procesu tā, lai tas būtu saprotams jūsu klientiem. Šeit jūs varat izvēlēties nestandarto piegādes veidu. Ja ražojat savus produktus, ir vērts arī izvertēt vairumtirdzniecības tirdzniecību vai izveidot kādu abonēšanas maksas modeli. Ja pārdodat kāda cita preces, tad jums ir vairāk jākoncentrējas uz sava zīmola un klientu bāzes veidošanas.

Kad jūs esat identificējis savu mērķa auditoriju, tirgu un pareizo modeli, jūs varat koncentrēties uz e-komercijas platformas izvēles.

Izlasiet rakstu Top 10 e-komercijas platformas ar salidzinājumu kas dos jums priekšstatu par e-komercijas platformām, to plusiem un mīnusiem.

Sazinieties ar mums.

Uzziniet, kā mēs varam jums palīdzēt.

Kontakti
E-komercijas veidi un biznesa modeļi | Blogs 2410

Web izstrādes aģentūra.

Programmēšanas un mājaslapu izstrādes pakalpojumi ar fiksēto cenas piedāvājumu. Specializācija: WordPress, B2B sistēmu izstrāde un individuāli izstrādāto skriptu programmēšana.

WordPress

Veidņu, spraudņu izstrāde, automatizācija, interneta veikali uz WooCommerce bāzes, mājaslapu izstrāde

Sīkāk

B2B risinājumi

CRM, ERP, iekšējas sistēmas, automatizācija, kalkulātori, SaaS un citi individuāli izstrādāti risinājumi

Sīkāk

Programmēšāna

Individuālo skriptu, API un integrāciju izstrāde, scenāriju izveide Zapier un Integromat platformās

Sīkāk

Abonēšana

Neierobežots dizaina un web izstrādes pakalpojumu apjoms par fiksēto ikmēneša maksu. Izveidojiet kontu 2410.

Sīkāk