BLOGS 2410

Kas ir WordPress?

Kas ir WordPress?
Apspriedīsim jūsu projektu?

Piedāvājam apspriest, kā mēs varam jums palīdzēt. Piesakieties 15 minūšu konsultācijai.

Dalīties ar rakstu

WordPress tomēr ir populārākā CMS (Content Management System, jeb satura vadības sistēma) pasaulē. Respektīvi, šī sistēma ir mājaslapas pamats. Kurā jūs varat instalēt jebkādu WordPress šablonu (veidni / dizainu) un arī papildināt mājaslapas funkcionalitāti ar spraudņiem (plaginiem). Tādējādi, izveidot savo privāto vai sava uzņēmuma mājaslapu no gataviem risinājumiem.

Kas ir WordPress mājas lapu platforma?

WordPress ir atvērtā koda (open source, angliski) mājas lapas satura vadības sistēma (Content Management System, angliski). Sākotnēji šī platforma tika izmantota blogu izveidei. Un pirmo reizi tika publicēta 2003. gadā.

WordPress bāze nāk ar atverto kodu. Tas nozīmē, ka jums nav jāmaksā par licenci un jūs varat lietot šo sistēmu bezmaksas.

Šodien WordPress izmanto arī profesionālo mājaslapu izstrādē, kā arī e-komercijas nolūkos. Ar WordPress platformu jūs varat izveidot gan savu personīgo mājaslapu, gan jūsu uzņēmuma mājaslapu, un arī interneta veikalu.

Kas ir WordPress mājas lapu platforma
Kas ir WordPress mājas lapu platforma

Uz 2021. gada maija datiem WordPress aizņem 64.8% no visām zināmajām satura vadības sistēmām pasaulē.

Pēc mūsu izmeklējuma, gandrīz 30% no visām Latvijas mājaslapām ir taisīti uz WordPress.

Kādas ir WordPress galvenās priekšrocības:

Plašs atbalsts

Tā ka WordPress sistēmai ir ļoti plašs pielietojums un lielā popularitāte, lietotāju skaits strauji aug katru dienu. Un internetā var viegli atrast gan oficiālas pamācības, gan iztulkotās instrukcijas kā risināt jebkādu jautājumu un gūt palīdzību. Apskatieties mūsu WordPress pabalsta iztulkoto versiju.

Populārākā CMS pasaulē

Pēc oficiālas informācijas, WordPress lieto vairāk nekā 30% no visām pasaules mājaslapām.

Sistēma ar atvērto kodu

Ņemot vērā ka WordPress arī ir viena no pupulārākiem satura vadības sistēmām pasaulē, visām funkcijām tiek izmantoti noteiktie standarti (WordPress coding standards). Kas nozīmē arī to, ka ir diezgan ērti sameklēt izstrādātāju / programmētāju, kas spēj īstenot kādu papildus funckionalitāti standartizētā veidā.

SEO draudzīgs pēc noklusējuma

WordPress kā pamats jau nāk ar iebūvētiem SEO rīkiem. Bet jūs varat tos papildināt pielietojot attiecīgus spraudņus (plaginus). Tādējādi, optimizējot tekstus, bildes un video materiālus. Jo Google un citiem meklētājiem īpaši patīk ātras mājaslapas ar tīro kodu bez kļūdām un protams, ar kvalitātīvu saturu.

Viegli lietot

WordPress ir izstrādāts lai ikviens varētu administrēt savu mājaslapu un izveidot attiecīgi savām velmēm. Izvēlēties kādu no tūkstošiem tēliem un papildināt mājaslapas funkcijas ar bezmaksas spraudņiem. Kā arī administrātora panelis ir izveidots ar diezgan intuitīvu navigāciju, kas ļaut veikt izmaiņas jūsu mājaslapas saturā.

Viegli papildināt

WordPress ir diezgan elastīga sistēma ar saprotamo struktūru. Kur jūs varat izveidot gan lapas, gan publikācijas. Jebkadā gadījumā papildīnāt to ar bezmaksas spraudņiem (plaginiem).

Zemākas izmaksas

WordPress sistēma ir bezmaksas programmatūra. Bet tomēr ja jūs gribat izmantot kādu profesionāli izstrādāto veidni (šablonu), tad tas varētu izmaksāt ap 40 USD. Kas tomēr ir izcils piedāvājums profesionāli izstrādātam dizainam.

Responsīvs un draudzīgs viedtālruņiem un planšetiem

Lietojot gan bezmaksas, gan maksas šablonu jūs saņemat arī responsīvo dizainu. Kas ļaut jūsu mājaslapai izskatīties korekti un profesionāli mobīlās vietnēs.

Drošība pret uzbrukumiem

Speciālie drošibas spraudņi (plagini) WordPress sistēmai ir pieejāmi oficiālājā direkotorijā. Un jūs varat sakonfigurēt šīs drošības līmeni attiecīgi jūsu velmēm. Regulāri atjauninājumi

WordPress atjaunojas un tiek papildināts regulāri. Kas tomēr garantē drošību un kļūdu novēršanu. Līdz ar šo šablonu un spraudņu izstrādātajiem arī ir pienākums sekot jaunākajām mājas lapu izstrādes tendencēm, drošībai un jaunumiem tehnoloģijās.

Ar WordPress var izveidot jebkādu mājaslapu

WordPress ir diezgan elastīga sistēma, ar kuru var izveidot jebkāda satura mājaslapu vai vortālu. Tas varētu būt mājaslapa personīgajiem mērķiem, vai zīnu portāls vai uzņēmuma mājaslapa.

Ar WordPress var izveidot arī reģistrētājiem lietotājiem un sniegt maksas piekļūvi mājaslapas sadaļām.

Pielietojot spraudni WooCommerce, WordPress mājaslapu var pārveidot uz interneta veikalu un sākt tirgot preces caur internetu.

Ar WordPress var izveidot jebkādu mājaslapu
Ar WordPress var izveidot jebkādu mājaslapu

Vispopulārākie WordPress pielietojuma veidi

 1. Blogs vai personīgā mājaslapa
 2. Uzņēmuma korporatīvā mājaslapa
 3. Interneta veikals
 4. Mājaslapa reģistrētājiem lietotājiem
 5. Online kursi
 6. Tiešsaistes tirgus laukumu
 7. Podcast apraides tīmekļa vietne
 8. Dropshipping tīmekļa vietne
 9. Saistītā vietne
 10. Kuponu vietne
 11. Mikrodarba vietne
 12. Darba dēļa tīmekļa vietne
 13. Biznesa direktorijs
 14. Izsoles tīmekļa vietnes
 15. Bezpeļņas un reliģiskas tīmekļa vietnes
 16. Portfeļa tīmekļa vietnes
 17. Ceļojuma tīmekļa vietne
 18. Mode/Lifestyle tīmekļa vietne
 19. Daudzvalodu tīmekļa vietnes
 20. Tiešsaistes forumas tīmekļa vietne
 21. Sociālā tīkla tīmekļa vietne
 22. Wiki/Knowledge Base tīmekļa vietne

Kas ir WordPress gatavas mājaslapas un šabloni

Ir divas noderīgas saites kur jūs varat sameklēt bezmaksas papildinājumus jūsu WordPress mājaslapai. Un viens maksas resurs ar profesionāli izstrādātām veidnēm (šabloniem).

Veidnes (šabloni), jeb WordPress Themes

WordPress Themes
WordPress Themes

Šī ir oficiālā WordPress sadaļa kur ir pieejami vairāk nekā 4000 bezmaksas šabloni. Sameklējiet šablonu kas jums patīk un instalējiet to savā WordPress vietnē.

Saite: https://wordpress.org/themes/

Spraudņi (plagini), jeb WordPress Plugins

WordPress Plugins
WordPress Plugins

Oficiālā WordPress sadaļa ar spradņiem. Ja jūs gribat pievienot savai mājaslapai kādu funkciju, kas nenāk bāzes versijā, to var ērti samklēt WordPress Plugins vietnē. Uz doto brīdi, ir pieejami vairāk nekā 59 tūkstoši spraudņi visdažadākās tēmās.

Saite: https://wordpress.org/plugins/

Profesionālas maksas veidnes

Profesionālas maksas veidnes
Profesionālas maksas veidnes

Ja jūs gribat izmantot kādu no profesionālo dizainieru darbiem, tad rekomendējam izvēlēties to ThemeForest vietnē. Kas satur tūkstošus profesionāli izstrādātas tēmas WordPress un WooCommerce sistēmām.

Saite: https://themeforest.net/

Kas ir WordPress moduļi jeb spraudņi

Tie ir funkcionalitātes papildinājumi.

Kā jau minējam iepriekš WordPress ir bezmaksas satura vadības sistēma. Un visi papildinājumi, kas ir publicēti WordPress.org mājaslapā arī ir bezmaksas.

Spraudņi (plagini) atrodas oficialā sadaļā WordPress mājaslapā: https://wordpress.org/plugins/

Ar tādiem spraudniem jūs varat papildināt savu WordPress mājaslapas funkcionalitāti un pielāgot savām velmēm.

WordPress spraudņu klāsts ietver vairākas kategorijas: Analītika, formas, SEO, automatizācija tabulas, mārketings, bildes, PDF, sociālie tīkli, drošība, atsauksmes un vairākas citas.

WordPress spraudņu (plaginu) izstrāde

Ja jums ir nepieciešams papildināt savu WordPress mājaslapu ar specifisko funkcionalitāti, tad mēs varam jums palīdzēt to iztrādāt.

Mēs izstrādāsim individuāli pielāgotu risinājumu tieši jūsu mājaslapas mērķiem. Nodrošināsim atbilstību jūsu WordPerss versijai un veiksim nepieciešāmo testēšanu.

Spraudņu izstrāde tiek izpildīta balstoties uz WordPress programmēšanas standartiem (WordPress coding standards). Un ir pielagota gan WordPress satura vadības sistēmai, gan WooCommerce ekomercijas papildinājumam.

Vai WordPress ir SEO draudzīgs

WordPress ir labs un gandrīz gatavs risinājums SEO optimizācijai. Protams, ir svarīgi lai apmeklētājiem un jūsu potenciāliem klientiem būtu iespēja atrast jūsu mājaslapu caur meklētāju kā Google.

WordPress pēc noklusējuma nodrošina tehnisko atbilstību labai SEO struktūrai. Bet tomēr mēs rekomendējam instalēt attiecīgus spraudņus lai papildināt SEO potenciālu jūsu mājaslapai.

Vai WordPress ir SEO draudzīgs
Vai WordPress ir SEO draudzīgs

Pievērsiet uzmanību sekojošiem SEO spraudņiem (plaginiem)

WordPress mājaslapu optimizācija

Ja skatīties no apmeklētāju puses, mes tomēr vienmēr gribam saņemt visaktuālo un jaunāko informāciju par tēmu kas mūs interesē.

Tā arī sanāk ar to saturu, kas ir publicēts jūsu mājaslapā. Tāpēc, mājaslapas saturs (ieskaitot lapas un publikācijas) nav vienreizējs process. Un ir ļoti rekomendēts to ik pa laiku papildināt un uzlabot.

WordPress lapu optimizācija neierobežojas tikai ar jauniem rakstiem. Bet jaunās informācijas publikācijas arī ir ļoti svarīgi.

Lai profesionāli optimizēt savu WordPress mājaslapu, pievērsiet uzmanību sekojošiem apektiem.

WordPress mājaslapas ātrums

Normālais ātrums ir līdz 2 sekundēm. Izcils rezultāts ja jūsu mājaslapa “atbild” līdz 200 ms (0.2s)

Bilžu optimizācija

Bildes ir nepieciešamas vizualizācijai un ērtai lasīšanai. Bet bieži sanāk tā, bildēm ir ļoti lieli izmēri un svars. Tāpēc, to attēlošana aizņem diezgan daudz laika.

Ir svarīgi pārbaudīt vai ir iespējams izmantot šīs bildes mazāko izmēru un atjaunot to mājaslapā.

WordPress CMS versija

Viens no optimizācijas padomiem ir izmantot pēdējo WordPress versiju. Tādējādi, izmantot aktuālus tehnoloģiskus risinājumus.

Satura sadalīšana

Ja jums ir lapas ar lielo satura daudzumu, ir rekomendējams to sadalīt uz vairākām lapām.

Hostina iestājumi

Jūsu hostinam ir nozīme. Tas attiecās uz to ātrumu un izvietojumu. Ir rekomendējams izmantot tādu hostingu, kuram datu centri ir fiziski novietoti pēc iespējas tuvāk jūsu apmeklētājiem. Kā arī ir svarīgi, lai hostings izmanto pēdējo PHP versiju un atbilstību jaunākai WordPress versijai.

Kas ir WordPress optimizācija sociāliem tīkliem

Kad jūs vai jūsu apmeklētāji dalās ar saitēm uz jūsu mājaslapu sociālajos tīklos, to robots skenē jūsu saiti un attēlo smuku ierakstu.

Tas tomēr nenotiek haotiski, un mājaslapai ir rekomendējams “paziņot” sociālo tīklu robotiem konkrētas lapas struktūru.

Tie ir strukturētie dati, kurus analizē robots un saprot saites virsrakstu, galveno bildi un aprakstu.

Piemēram, Facebook pieto Open Graph protocol, bet Twitter - Twitter Cards

Open Graph protocol
Open Graph protocol

Lai jūsu saites attēlotos profesionāli, mēs rekomendējam izmantot attiecīgus spraudņus. Kā piemēram Yoast SEO vai All in One SEO.

WordPress un WooCommerce kā jūsu ekomercijas vietne

Kā izveidot no jūsu standartās WordPress mājaslapas - interneta veikalu? Tas darāms ļoti vienkārši, instalējot WooCommerce spraudni.

Interesants fakts, ka WooCommerce nav atsevišķā sistēma, bet tikai spraudnis jūsu WordPress mājaslapai.

WooCommerce automātiski izveido produktu lapas un to kategorijas jūsu mājaslapā. Attiecīgi jūsu veidnei (šablonam), apmeklētājiem būs pieejāmi produktu meklēšanas rīki, filtri un citas navigācijas iespējas.

WordPress un WooCommerce kā jūsu ekomercijas vietne
WordPress un WooCommerce kā jūsu ekomercijas vietne

Galvenās WooCommerce priekšrocības

Produktu kategorijas, tagi un atribūti Palīdz apmeklētājiem atrast velāmo preci

Produktu atsauksmes un novertējums Var attēlot atsauksmes uzreiz produktu lapās

Vairākas valodas WordPress un WooCommerce var strādāt vairakās valodās uzreiz

Produktu sortēšana un filtrēšana Pēc noklusējuma var sortēt produktus pēc to popularitātes, cenas vai datuma

Bildes un galerijas bez ierobežojuma Jūs varat pievienot neierobežotu bilžu skaitu katram jūsu produktam.

Nav ierobežojumu uz produktu skaitu No tehniskās puses, jūs varat pievienot neierobežotu produktu skaitu jūsu mājaslapā.

Šodien WooCommerce ir vesela industrija ar saviem pielagotājiem veidnēm (kurus var apskatīt https://themeforest.net/ mājaslapā) un vairākiem spraudņeim, kas papildina un uzlabo apmeklētāju iepirkšanas procesu.

Sazinieties ar mums.

Uzziniet, kā mēs varam jums palīdzēt.

Kontakti
Kas ir WordPress? | Blogs 2410

Web izstrādes aģentūra.

Programmēšanas un mājaslapu izstrādes pakalpojumi ar fiksēto cenas piedāvājumu. Specializācija: WordPress, B2B sistēmu izstrāde un individuāli izstrādāto skriptu programmēšana.

WordPress

Veidņu, spraudņu izstrāde, automatizācija, interneta veikali uz WooCommerce bāzes, mājaslapu izstrāde

Sīkāk

B2B risinājumi

CRM, ERP, iekšējas sistēmas, automatizācija, kalkulātori, SaaS un citi individuāli izstrādāti risinājumi

Sīkāk

Programmēšāna

Individuālo skriptu, API un integrāciju izstrāde, scenāriju izveide Zapier un Integromat platformās

Sīkāk

Abonēšana

Neierobežots dizaina un web izstrādes pakalpojumu apjoms par fiksēto ikmēneša maksu. Izveidojiet kontu 2410.

Sīkāk